Lokatorskie skrzynki na listy, euroskrzynki

Lokatorskie skrzynki na listy wymagane są w blokach, kamienicach oraz w mieszkaniach wielorodzinnych. Rozróżniamy kilka typów takich skrzynek. Mogą być stojące, wiszące czy zabudowane.

Nierdzewne skrzynki lokatorskieStojąca skrzynka pocztowa lokatorskaSzara skrzynka na listy do bloku

 Lokatorskie skrzynki na listy wykonuje się z różnych materiałów. W zależności od potrzeb, można nabyć skrzynki z blachy galwanizowanej, malowane proszkowo, ocynkowane nierdzewne oraz nierdzewne kwasoodporne, które montuje się na zewnątrz budynków.

Wymiary lokatorskich skrzynek na listy

Wymiary skrzynek na listy bezpośrednio wiążą się z rozmiarami kopert pocztowych. Zależnie od tego, jakie przesyłki najczęściej Państwo otrzymują, można wybrać skrzynkę w jednym z sześciu dostępnych rozmiarów:

C6 – 162x114 mm
B6 – 176x125 mm
C5/6 – 250x176 mm
B5 – 250x176 mm
C4 – 324x229 mm
B4 – 353x250 mm

Warto pamiętać, iż obecnie jedynie skrzynki w formacie C4 spełniają wymogi Unii Europejskiej oraz rozporządzenia MAiC z dnia 3 kwietnia 2014 roku. Oprócz wymiarów podanych powyżej, tzw. euroskrzynki muszą posiadać miejsce na przesyłki o łącznej grubości 60 mm, a ich budowa powinna pozwalać w przypadku potrzeby na wymianę zamka lub całej przedniej klapy. Skrzynka taka musi również być zabezpieczona przed możliwością wyjęcia korespondencji przez osoby trzecie.


Jak zamontować skrzynkę lokatorską

Montując skrzynki pocztowe wielorodzinne, warto pamiętać o obowiązujących przepisach. Skrzynka lokatorska powinna zostać zamontowana na wysokości nie niżej niż 70 cm (mierząc od podłoża do dolnej krawędzi skrzynki). Z kolei przegródka znajdująca się na samej górze skrzynki, nie może być zamontowana wyżej niż 160 cm od podłogi.


Jaką skrzynkę wybrać?

Wybierając skrzynkę na listy warto zastanowić się nad jej rozmiarem, kolorem oraz układem przegródek. Zależnie od oczekiwań i potrzeb, mogą Państwo wybrać jedną z 40 oferowanych przez nas skrzynek.

Nietypowe skrzynki na listy

W naszej ofercie znajdziecie Państwo nietypowe skrzynki na listy. Producenci, z którymi współpracujemy, mogą dostarczyć skrzynki w dowolnym kolorze, z grawerowanym numerem lokalu, lub też skrzynkę, w której można zamontować domofon.

Gdzie kupić lokatorskie skrzynki na listy?

Pełną ofertę lokatorskich skrzynek pocztowych znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym. Istnieje możliwość zamówienia skrzynek spoza naszej oferty, na specjalne zamówienie klienta. Jesteśmy sklepem internetowym nie posiadamy wielkich powierzchni magazynowych dlatego też jesteśmy w stanie zaoferować bardzo atrakcyjne ceny w przeciwieństwie do dużych marketów budowlanych.


Skrzynki na listy Lublin

Nasza firma jest oficjalnym dystrybutorem firmy Renz na terenie Lublina i okolic. Na specjalne życzenie klienta podejmujemy się również montażu zakupionej skrzynki.

Przeczytaj poradnik jaką skrzynkę wybrać do zabudowy jednorodzinnej