Meble ogrodowe

Meble ogrodowe

Aktywne filtry

Spędzanie czasu w ogrodzie jest znacznie przyjemniejsze, gdy możemy odpoczywać na łonie przyrody w komfortowych warunkach. Takie warunki zapewniają nam odpowiednio dobrane meble ogrodowe, dzięki którym bez trudu możemy usiąść w ogrodzie z kubkiem kawy, a także zorganizować ogrodową imprezę z grillem dla rodziny i znajomych.

Planując aranżację przestrzeni w przydomowym ogrodzie warto zawczasu zastanowić się, jakie meble ogrodowe wybrać, by uprzyjemnić sobie spędzanie czasu na zewnątrz. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj odpoczynku wśród zieleni preferujemy, oraz czy planujemy odpoczywać jedynie w gronie najbliższych, czy też chcemy regularnie zapraszać na ogrodowe imprezy rodzinę i znajomych. Osoby, które lubią w samotności lub w niewielkim gronie kontemplować otaczającą ich zieleń, mogą zdecydować się na proste, niewielkie stoły ogrodowe z zestawem kilku krzeseł lub wygodną ławką. Natomiast ci, których żywiołem są plenerowe imprezy z udziałem bliskich, mogą zastanowić się nad zakupem większych zestawów mebli ogrodowych oraz elementów dodatkowych, takich jak ogrodowe huśtawki.

Meble do ogrodu: na co zwracać uwagę?

Poszukując idealnych mebli do ogrodu warto poświęcić nieco uwagi elementom, jakie zawierają najpopularniejsze zestawy mebli ogrodowych. Mogą to więc być różnej wielkości stoły ogrodowe, przeznaczone dla różnej liczby osób, a także ławki ogrodowe bądź fotele, produkowane z drewna i metalu lub połączenia drewna i żeliwa. Dużą popularnością cieszą się też modele, wykonane w całości z drewna, które są na ogół tańsze, a także znacznie lżejsze niż stoły ogrodowe, ławy czy krzesła na stelażu żeliwnym, a co za tym idzie – łatwiej jest je przenosić. W zależności od zastosowanych materiałów ławki ogrodowe czy krzesła i stoły charakteryzują się różną wagą oraz wytrzymałością, odmienna jest także ich odporność na działanie warunków atmosferycznych. Ważne jest, by elementy drewniane były odpowiednio zaimpregnowane, a żeliwne stelaże powinny być zabezpieczone przed korozją.

Coraz popularniejsze są ogrodowe altany, które umożliwiają komfortowe spędzanie czasu w ogrodzie również podczas deszczowych dni, jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na montaż drewnianej konstrukcji – czy to z braku wystarczającej ilości miejsca, czy z innych przyczyn. Alternatywą dla altany mogą być jednak parasole ogrodowe, które łatwo jest złożyć i zdemontować, a w dodatku zajmują znacznie mniej miejsca niż altana, równie skutecznie chroniąc przy tym przed deszczem czy upalnym letnim słońcem. Meble ogrodowe, które uprzyjemniają spędzanie czasu wśród zieleni, to także różnego rodzaju piaskownice, absorbujące przebywające w ogrodzie dzieci, a także huśtawki ogrodowe, stanowiące atrakcje zarówno dla maluchów, jak i dla dorosłych. Coraz popularniejsze są również hamaki oraz leżaki, sprawdzające się zarówno podczas ogrodowych biesiad, jak i samotnych godzin leniwego odpoczynku na łonie przyrody. Uzupełnieniem ogrodowego wyposażenia mogą być wygodne poduszki oraz elementy dekoracyjne, a także odpowiednie oświetlenie, zapewniające dobrą widoczność również podczas wieczornych i nocnych imprez ogrodowych.