Stojące skrzynki na listy

Jest 64 produktów.

Pokazano 1-30 z 64 pozycji

Aktywne filtry

Wolnostojąca skrzynka na listy

Prawo pocztowe nakłada na właścicieli i zarządców domów obowiązek wyposażenia ich w skrzynki na listy. Oddawcze skrzynki pocztowe mogą być mocowane na ogrodzeniach, wewnątrz budynków – mowa wtedy o skrzynkach lokatorskich, jak również na elewacji. Jednak może zdarzyć się w ten sposób, że żaden z wyżej wymienionych sposobów nie jest możliwy do zastosowania. Co wtedy? Ryzykować mandat brakiem skrzynki pocztowej, utrudniając jednocześnie życie mieszkańcom? Oczywiście że nie. Rozwiązaniem tego problemu jest skrzynka wolnostojąca, mocowana do gruntu.

Z czego składa się stojąca skrzynka na listy?

Konstrukcja takiej skrzynki została podzielona na dwa istotne elementy. Pierwszym z nich jest sama skrzynka, do której listonosz wkłada przesyłki. Jest ona przymocowana do stojącego, pionowego wspornika, który mocuje się w ziemi. Istnieje kilka sposobów osadzenia takiej skrzynki w gruncie. Jeśli podłoże jest utwardzone – np. kostką brukową, podstawę wspornika można przyśrubować. Zapewnia to trwałe, solidne i mocne mocowanie, które w każdej chwili można zdemontować. Drugi sposób polega na zabetonowaniu wspornika we wcześniej wykonanym otworze w gruncie. Zapewnia to bardzo stabilne i bezpieczne osadzenie, które następnie można od góry wykończyć brukiem czy innym rodzajem utwardzenia.

Jakie zalety mają wolnostojące skrzynki na listy?

1. Swoboda montażu – jeśli z różnych powodów nie chcemy mocować skrzynki na listy do elewacji lub ogrodzenia, skrzynka wolnostojąca idealnie się sprawdza. Można ją postawić w pobliżu wejścia, podjazdu lub chodnika, czyniąc łatwo dostępną dla doręczycieli i mieszkańców.

2. Ciekawe wzornictwo – skrzynki wolnostojące są bardzo popularne w USA i stały się nieodzownym elementem tamtejszego krajobrazu. Wyposażone są w specjalne chorągiewki, które po uniesieniu informują że w skrzynce coś się znajduje.

3. Ułatwiają życie – skrzynki stojące świetnie zdają egzamin w nieruchomościach, w których budynek jest mocno oddalony od drogi lub wjazdu. Aby przyspieszyć doręczanie takiej korespondencji, skrzynkę wolnostojącą można ustawić na początku drogi dojazdowej.

Skrzynki wolnostojące są powszechnie stosowane na wsiach i przysiółkach oraz wszędzie tam, gdzie dojazd do budynków może być bardzo utrudniony – jest np. stroma droga. Trudne warunki terenowe wymuszają wówczas montaż takiej skrzynki w miejscu, w którym jest ona łatwo i bezpiecznie dostępna dla doręczyciela.