Przelotowe skrzynki na listy

Jest 48 produktów.

Pokazano 1-30 z 48 pozycji

Aktywne filtry

Zakupowi idealnej skrzynki na listy powinny towarzyszyć pewne rozważania. Jedno z nich dotyczy miejsca, w którym skrzynka będzie zamocowana. Jeśli ogrodzenie składa się z murowanych słupków, daje to szanse na zainstalowanie w nich przelotowych skrzynek na listy. Taki montaż należy przewidzieć już na etapie budowania ogrodzenia, przygotowując w wybranym słupku odpowiedni otwór i dokonując montażu skrzynki. Czy przelotowa skrzynka na listy to słuszna decyzja.

Jakie zalety mają skrzynki na listy przelotowe

Jednym z ważniejszych argumentów, przemawiających za wyborem takiej skrzynki jest bezpieczeństwo. W odróżnieniu od skrzynek mocowanych do elewacji lub siatki ogrodzeniowej, skrzynka przelotowa na stałe jest zabudowana w murku lub słupku ogrodzenia. Jej zdemontowanie wymaga znacznie więcej pracy. Ponadto skrzynka z kilku stron jest chroniona mocnym murem z cegły lub kamienia, który utrudnia jej uszkodzenia i gwarantuje lepszą ochronę przed wilgocią. To jednak nie wszystko. Wiele osób decyduje się na skrzynki na listy przelotowe, z uwagi na estetyczne wykonanie. Skrzynka nie odstaje od lica muru, tylko jest z nim idealnie zrównana. Od frontu ogrodzenia widoczny jest tylko panel skrzynki z wrzutnikiem i ewentualnym dodatkowym wyposażeniem. Samo wyjmowanie korespondencji również jest łatwe i bezpieczne. Od wewnętrznej strony znajdują się otwierane drzwiczki. Zależnie od modelu, mogą one posiadać zamek oraz szyld w roli okienka rewizyjnego.

W jakich wariantach występują skrzynki na listy przelotowe?

Skrzynka na listy do zabudowania w murku ogrodzenia może mieć wiele wariantów. Najczęściej spotykamy skrzynki mieszczące format kopert do C4, co jest maksymalną wielkością przesyłek. Producenci dbają również o to, aby ich wyroby były maksymalnie uniwersalne. Jednym z rozwiązań, które na to pozwalają jest regulacja głębokości skrzynki. Jej konstrukcja składa się bowiem z dwóch rozsuwanych lub zsuwanych elementów. Luzując śruby, można ustawić głębokość na określony wymiar, a następnie zablokować ją w tym położeniu przez dokręcenie śrub.

Skrzynki na listy przelotowe mogą posiadać dodatkowe opcje

Podstawowy model skrzynki na listy służy tylko i wyłącznie do przechowywania korespondencji. Jednak wybierając wyższy model, możemy otrzymać dodatkowe korzyści. Ciekawe rozwiązania stosowane przez producentów obejmują:

  • Skrzynki na listy z podświetlanym numerem domu – w przednim panelu zostaje wycięty numer domu, który dodatkowo jest podświetlony od wewnątrz. Do podświetlenia wykorzystuje się energooszczędne diody LED o bardzo dużej trwałości.

  • Skrzynki na listy z domofonem lub widedomofonem – w skrzynkach przelotowych mogą być ukryte konieczne urządzenia, rozszerzające ich działanie o funkcję komunikacji głosowej lub głosowej i video. Zabudowany w skrzynce domofon lub wideodomofon pozwala ograniczyć montaż dodatkowych urządzeń w ogrodzeniu do minimum.

  • Skrzynki na listy z przyciskiem dzwonka – na przednim panelu skrzynek przelotowych może również znajdować się przycisk dzwonka. Należy go podłączyć do instalacji dzwonka w budynku.


W naszej ofercie znajdziecie Państwo skrzynki wielu polskich oraz zagranicznych producentów.